Warsztaty

Wstęp

 

Dni Społeczne to oprócz spotkań z autorytetami cała masa innych atrakcji! Zapraszamy Was serdecznie na warsztaty dyskusyjne i hobbystyczne. Mamy dla Was także wejściówki do teatru, na ściankę wspinaczkową, na paintballa i nie tylko. Co najlepsze, wszystko całkowicie za darmo!

 

Szczegóły znajdziecie w odpowiednich zakładkach.

 

Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony i profilu na Facebook'u, ponieważ część wejściówek rozdysponowana zostanie w trakcie konkursów na FB (liczy się kilka pierwszych najszybszych odpowiedzi), a także w kilku partiach w formie formularzy rejestracyjnych na naszej stronie internetowej (w dziale aktualności), których terminy zamieszczenia nie zostaną podane. Polećcie nas swoim znajomym!

 

Część wejściówek zostanie rozdana naszym wolontariuszom. Zachęcamy do pomocy w organizacji Dni Społecznych! Już teraz możecie zarejestrować się jako wolontariusze na konkretne wydarzenie klikając tutaj.

 

Dyskusyjne

Oprócz paneli z zaproszonymi gośćmi Dni Społeczne są dla Was okazją do przedstawienia Waszych poglądów i opinii na forum uczestników spotkań, a także poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia nowych umiejętności. Służyć temu mają Warsztaty dyskusyjne, na które serdecznie Was zapraszamy.

 

Poniżej znajdziecie tematy i opis poszczególnych spotkań, termin, w którym się odbędą oraz odnośniki do formularzy przez które możecie się na nie zarejestrować.

 

Ilość miejsc ograniczona!!


 

WARSZTATY: Animacja Rozwoju Lokalnego - rola i znaczenie animatora społecznego w rozwoju społeczności lokalnych

Zakres warsztatu:
Czym jest animacja? Jaki wpływ ma animacja na rozwój lokalny? Czym jest edukacja środowiskową oraz animacja środowiskowa.

Jak?
-Docierać poprzez aktywne formy pracy społecznej do potencjału społecznego ("sił społecznych") w środowiskach lokalnych, który może uruchomić proces zmian;
- Organizować sieci wsparcia lokalnego oraz pozalokalnego dla podjętych celów i działań;
- Włączać młode pokolenie do aktywnego udziału w rozwijaniu zasobów środowisk lokalnych.

Organizator: Stowarzyszenie Edukacji Nieformalnej "Meritum"

Prowadzący: Bartosz Kosiński

Data: 17 maja

Godzina: 11:30 - 13:30

Miejsce: FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji / Regionalny Ośrodek EFS w Krakowie; ul. Szlak 73a, 2p. sala warsztatowa

 

Aby przejść do formularza rejestracyjnego - kliknij tutaj! Rejestracja zakończona

 


 

WARSZTATY: Mężczyzną i kobietą stworzył ich - antropologia w myśli Jana Pawła II

 

Organizator: Instytut Tertio Millenio


Prowadzący: Marta Maciszewska

Data: 16 maja

Godzina: 14

Miejsce: Instytut Tertio Millennio, ul.Dominikańska 3/13

 

UWAGA! Na życzenie organizatora wprowadzamy parytet kobiet i mężczyzn biorących udział w warsztatach!

 

Aby przejść do formularza rejestracyjnego - kliknij tutaj! Rejestracja zakończona.

 


 

WARSZTATY: Katolicka Nauka Społeczna w myśli Jana Pawła II - sprawdzamy stereotypy

 

Organizator: Instytut Tertio Millenio


Prowadzący: Paweł Kostecki


Data: 20 maja

Godzina: 14

Miejsce: Instytut Tertio Millennio, ul.Dominikańska 3/13

 

Aby przejść do formularza rejestracyjnego - kliknij tutaj! Rejestracja zakończona.

Hobbystyczne

Dni Społeczne są świetną okazją do rozwoju zainteresowań! Bez jakichkolwiek opłat proponujemy Wam:

 

Udział w następujących warsztatach:

 

 • fotograficzne
 • aktorskie
 • z emisji głosu
 • z retoryki
 • gospel

 

Darmowe wejściówki:

 

 • na ścianę wspinaczkową w CW Forteca
 • na zabawę w Laser Arena Paintball
 • do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema
 • do Muzeum PRL
 • do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa
 • na spektakle Teatru Ludowego
 • na spektakle Teatru Nowego
 • na spektakle Teatru KTO

 Już teraz zarejestrować się możesz na warsztaty prowadzone przez Wojciecha Terechowicza w Atelier Hothaus:

 

 •  z retoryki - 20 maja w godzinach 14:00 - 15:30 - limit wyczerpany

 • aktorskie - 18 maja w godzinach 14:00 - 16:00 - limit wyczerpany

 • z emisji głosu - 19 maja w godzinach 14:00 - 15:30 - limit wyczerpanyKraków Gospel Choir zaprasza na warsztaty Gospel, które odbywać się będą codziennie, od poniedziałku do czwartku w godzinach 18-20:30 w klasztorze oo. Dominikanów na ul. Stolarskiej 12. Warsztaty zakończą się koncertem ich uczestników w Bazylice św. Trójcy w Krakowie w czwartek o 20:30. Aby się zarejestrować kliknij tutaj. Rejestracja zamknięta

 Zapraszamy na warsztaty fotograficzne prowadzone przez Kamila Pawlika na ulicach i placach Królewskiego Miasta Krakowa!! Istnieje możliwość wybrania bardziej odpowiadającej pory:

 

 •  20 maja, piątek, w godzinach od 9:00 do 12:00 - limit wyczerpany

 

lub

 

 •  20 maja, piątek, w godzinach od 12:00 do 15:00 - rejestracja zamknięta

Prowadzący i partnerzy

 

Poniżej znajdziecie informacje o instytucjach organizujących warsztaty i udostępniających darmowe wejściówki   

 

Wojciech Terechowicz (Arsharter. Siła ludzkiego talentu) - aktor, reżyser, śpiewak, retor, trener z zakresu komunikacji interpersonalnej i niewerbalnej.

Absolwent Akademii Teatralnej, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletni współpracownik Teatru „Groteska” w Krakowie. Wykładowca retoryki i sztuki mówienia w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy w Krakowie oraz Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów. Odbył ponad 200 koncertów i recitali w kraju i za granicą w charakterze solisty. Obecnie prowadzi działalność kulturalno – edukacyjną pod skrzydłami formacji Arsharter i Fundacji „Hotahus”– skupiającą wszechstronnych artystów Krakowa. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów sztuki aktorskiej w połączeniu z elementami dramy, mowy ciała, emisji głosu. Prowadzi regularne szkolenia dla grup zawodowych których działania określa kontakt z drugim człowiekiem. Od dwóch lat prowadzi własny teatr o profilu społecznościowym. Jego drogę zawodową wyznacza praca z ludźmi którzy chcą w swoim życiu wydobyć szczerość wyrazu i odkryć pełnię osobowości.

 

 

Wojciech Terechowicz  poprowadzi:

 

 • Warsztaty teatralne
 • Warsztaty z retoryki
 • Warsztaty z emisji głosu 

 

 

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema to plenerowa ekspozycja około pięćdziesięciu instalacji edukacyjnych, usytuowana w wydzielonej części krakowskiego Parku Lotników Polskich. Wśród parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia,których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również, co nie mniej ważne, bawić tak, by przyswajanie wiedzy i refleksja nad prawami natury stała się przyjemnością, niezależnie od wieku.

 

Już wkrótce będzie można wygrać/otrzymać darmowe wejściówki do Ogrodu Doświadczeń!!  


 

 

Stowarzyszenie Edukacji Nieformalnej "Meritum" istnieje od 2005 roku. Naszymi pracownikami i wolontariuszami są studenci i absolwenci psychologii, pedagogiki, kulturoznawstwa. Naszym celem jest szerzenie wiedzy i praktyki psychologicznej, popularyzowanie jej i docieranie do jak największej liczby ludzi. Podstawowym zadaniem jest szerzenie idei edukacji nieformalnej. Edukację nieformalną można określić jako "naukę poprzez praktykę". Jej zadaniem jest uzupełnianie systemu edukacji formalnej, umożliwianie zastosowania w praktyce teoretycznej wiedzy zdobytej w trakcie nauki, jak również kształtowanie szeregu kompetencji i umiejętności, których nauczanie jest pominięte w systemie edukacji formalnej. Działania edukacji nieformalnej są zdeterminowane przez ustalony schemat atrakcyjnych, kreatywnych i zabawnych metod, dzięki którym uczestnicy uczą się przede wszystkim od siebie. W odróżnieniu od edukacji formalnej, edukacja nieformalna jest przede wszystkim krótkoterminowa i otwarta na potrzeby uczestników. W programach edukacji nieformalnej często stosowane są nowatorskie metody przekazywania informacji i motywowania ludzi do zdobywania wiedzy. Uczestnictwo jest zawsze dobrowolne. W systemie edukacji nieformalnej czołowe miejsce odgrywają aktywne metody nauczania.
Więcej na: www.sen-meritum.pl

 

Z ramienia SEN "Meritum" warsztaty poprowadzi Bartosz Kosiński

 

Bartosz Kosiński - Animator, kulturoznawca, trener, koordynator projektów. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (kulturoznawstwo międzynarodowe) oraz Vaxjo Universitet w Szwecji (Global and intercultural perspectives. Teacher Education). Słuchacz studiów doktoranckich (kulturoznawstwo) na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Animator i doradca kluczowy w Regionalnym Ośrodku EFS w Krakowie, trener kluczowy w Regionalnym Ośrodku EFS w Przemyślu. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Warszawskim. Przewodniczący Stowarzyszenia Edukacji Nieformalnej "Meritum". Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów kulturowych (w tym związanych z wykorzystaniem nowych technologii w promocji instytucji kultury, prawa autorskiego, wolnej kultury) oraz szkoleń (z zakresu m.in. kierowania projektami, zarządzania zespołem, rozwiązywania konfliktów w grupie). Regionalny koordynator kampanii Rady Europy "Każdy Inny Wszyscy Równi" w latach 2007-2008. Koordynował liczne projekty związane z edukacją kulturalną, m.in.: Żywa Biblioteka w Krakowie, Ten Obcy. Ekspert prowadzący konsultację projektów z zakresu animacji kultury w ramach "Akademii Rozwoju Animacyjnej Aktywności - ARAA" realizowanej przez Stowarzyszenie "Pracownia Etnograficzna" im. Witolda Dynowskiego w Warszawie.

 

Już teraz zarejestruj się na warsztaty!! Szczegóły w zakładce "Dyskusyjne" 


 

 Naszymi partnerami organizującymi warsztaty lub udostępniającymi darmowe wejściówki są także między innymi:

 

 

 

Instytut Tertio Millennio 
LASER ARENA - Laserowy Paintball - Laser Tag - komputerowe strzelaniny na żywo

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

 

Teatr Ludowy
Teatr KTO Teatr Nowy
Centrum Wspinaczkowe Forteca
 

 

Facebook

V Konkurs Filmowy
Slavangard 2011

 

 

Nakręć film i wygraj nagrody!

 

czytaj więcej


Zapraszamy!

Organizatorzy

Patronat honorowy

organizatorzy partnerzy

Copyright © 2009-2011 Dni Społeczne, Kraków 16-20 Maja 2011, Wszelkie prawa zastrzeżone

Produkcja i obsługa stron internetowych, Kraków - LUCREATI