Organizatorzy

DOMINIKAŃSKIE DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE „BECZKA”

Dni Społeczne plakatDziałająca przy Bazylice Świętej Trójcy w Krakowie „Beczka” to największe duszpasterstwo akademickie w Krakowie. O jego wielkości świadczy nie tylko liczba studentów, ale przede wszystkim śmiałość w działaniu i nieustanny dynamiczny rozwój.

Podstawowym celem powstałego w 1964 roku DDA „Beczka” jest formacja duchowa i kształtowanie dojrzałych postaw religijnych. Jego charakterystyczną cechą było jednak zawsze także zaangażowanie w inicjatywy obywatelskie i kulturalne.

Prawdopodobnie najciekawszy dotychczas okres w „Beczce” to lata 70. i 80. XX w., kiedy pod opieką duszpasterza o. Jana Andrzeja Kłoczowskiego OP, była ona jednym z nielicznych miejsc swobodnej społeczno-politycznej aktywności, a związani z nią studenci w dużej mierze tworzyli Studencki Komitet Solidarności i organizowali pomoc dla internowanych.

Również dziś „Beczka” stanowi miejsce rozwoju wielu inicjatyw społecznych i kulturalnych, realizowanych w ramach różnorodnych grup. Do najaktywniej działających na tym polu należą: Dominikańska Szkoła Współczesności i Dominikańska Szkoła Wiary, które organizują liczne spotkania z pierwszoplanowymi postaciami ze świata Kościoła, polityki, filozofii, kultury czy mediów oraz grupy charytatywne takie jak Szpunt czy Łanowa.

Formy działania studentów w „Beczce” zmieniają się w zależności od rodzaju aktywności, w jaką się angażują. Niezmienne pozostaje jednak źródło ich zaangażowania jakim są wartości chrześcijańskie oraz dążenie do głębszych religijnych i intelektualnych poszukiwań.

www.beczka.krakow.dominikanie.pl

Facebook

V Konkurs Filmowy
Slavangard 2011

 

 

Nakręć film i wygraj nagrody!

 

czytaj więcej


Zapraszamy!

Organizatorzy

Patronat honorowy

organizatorzy partnerzy

Copyright © 2009-2011 Dni Społeczne, Kraków 16-20 Maja 2011, Wszelkie prawa zastrzeżone

Produkcja i obsługa stron internetowych, Kraków - LUCREATI